نانوپزشکی

درمان و پیشگیری بیماریها از قابلیت‌های خوب فناوری نانو به شمار می‌رود. این فناوری با استفاده از نانوابزارها و نانوساختارهای مهندسی‌شده، اعمالِ ساخت، کنترل، دیدن و ترمیم سیستم زیستی انسان در مقیاس مولکولی را انجام می‌دهد.

فیزیک پزشکی

فیزیک پزشکی به معنی کاربرد فیزیک در حرفه پزشکی است، مانند رادیوگرافی ، سونوگرافی ، بینایی‌سنجی و غیره. چون بیوفیزیک به معنی فیزیک حیات است، فیزیک پزشکی درباره فیزیک حیات بشر بحث می‌کند. مانند گردش خون ، آناتومی گوش ، آناتومی چشم و غیره.

آشنایی با رشته علوم تشریحی

به منظور تامین نیروی انسانی متعهد در رشته علوم تشریحی و دستیابی به راههای تحقیق و تتبع در علوم وابسته به آن برای نیل به خود کفایی و در نتیجه حفظ و ارتقا سطح علم نظام جمهوری اسلامی دوره کارشناسی ارشد (ناپیوسته ) رشته علوم تشریحی با مشخصات زیر ارائه می گردد:

مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی کاربرد علوم مهندسی در حوزه پزشکی برای تشخیص و درمان بیماری ها است.

آشنایی با رشته علوم داروهای پرتوزا

رشته علوم داروهای پرتوزا در چهل و هشتمین جلسه شواری برنامه ریزی علوم پزشكی در تاریخ 19 خرداد 91 تحت عنوان كارشناسی ارشد تصویب شد.

بیوتکنولوژی

بیوتکنولوژی یا زیست فناوری از تركیب "علم بیولوژی" و "فن تکنولوژی" با رابطه‌های بسیار پیچیده بـه وجود آمده است.

تصویربرداری پزشکی

این مقاله دربارهٔ روشهای متعارف تصویربرداری در پزشکی است. برای دانش و رشته پایه پزشکی مربوطه، رادیولوژی را ببینید.

رادیوبیولوژی

رادیوبیولوژی یکی از شاخه های بیوفیزیک می باشد که روی مطالعه اثرات تابش اشعه روی سلول های زنده تمرکز دارد.

طب اورژانس

طب اورژانس یا پزشکی اورژانس یکی از تخصص‌های نسبتاً جدید پزشکی است که حیطه فعالیت‌های آن در زمینه بیمارانی است که نیازمند اقدامات فوری فوریت‌های پزشکی بوده و باید هر چه سریعتر تحت درمان قرار گیرند.

گروه فوریت های پزشکی

فوریت‌های پزشکی خدمات امداد و کمک‌های اولیه را به بیماران و مصدومان حوادث مختلف تا رساندن آنها به مراکز درمانی ارائه می‌دهد. خدماتی که ممکن است داوطلبان را در موقعیت‌های حساس و پراسترس در تمام مدت شبانه‌روز قرار دهد.

گروه فناوری اطلاعات سلامت

1-نام و تعریف رشته:

کارشناسی پیوسته رشته فناوری اطلاعات سلامتHealth Information Technology(B.Sc.)

تیم جراحی

هیچ بیماری از تجربیات جراحی برخوردار نمی شود مگر اینكه در اتاق عمل حضور یابد.درحین جراحی اطراف بیمار توسط جراح-یك یا دو دستیار-تكنسین اتاق عمل-متخصص بیهوشی و پرستار سیركولر احاطه می شود.

رشته اتاق عمل

رشته کارشناسی اتاق عمل شاخه‌ای از علوم پزشکی است که به آشنایی دانشجویان با تکنولوژی‌های نوین جراحی تخصصی و فوق تخصصی و  نحوه آموزش کمک به اداره بیمار قبل و حین و بعد از عمل می‌پردازد.

تکنسین اتاق عمل

اگر به حوزه پزشکی علاقه داشته و در کار دقت و تمرکز زیادی دارید، این شغل برای شما می تواند مناسب باشد.

کتابداری

حرفه نوین کتابداری که حدود 40 سال است در ایران شناخته شده است، سابقه دیرینی دارد. از زمانی که در کتابخانه های قدیمی از صندوق های کتاب (به جای قفسه های مدرن کتابخانه ها) استفاده شده است،

Image
تمام حقوق این وب سایت برای دکتر برتر محفوظ است
© 2018 تمام حقوق این وب سایت برای دکتر برتر محفوظ است