برداشتن خال

خال که در اصطلاح پزشکی نووس نامیده می شود دسته هایی از سلول های رنگدانه دار هستند که به صورت نقاط تیره و کوچک پوست ظاهر می شود و در اندازه و رنگ های مختلف هستند. خال ها عموما بر روی صورت، دست، پا و نیم تنه ظاهر می شود، اما می توانند در هر جایی از بدن بوجود بیایند.

همه چی در مورد انواع لیزر پوست

گذشته از تاثیر عوامل خارجی ، قدرت پوست براي دفع سلول‌هاي مرده با افزايش سن كاهش مي‌يابد و باید سلول‌هاي مرده از روي سطح پوست برداشته شوند تا هم مشكلات پوستي حل شوند و هم پوست صاف و زيبا شود. درباره لیزر بیشتر بدانید .

ختنه پسران

ختنه عملی است که در آن پوست اضافه سر آلت تناسلی برداشته می شود که امروزه از آن به عنوان یک جراحی علمی یاد می شود.آیا می دانید بهترین زمان و روش ختنه نوزادان پسر چیست؟

آشنایی با رشته جراحی عمومی

متخصص جراحی عمومی، برخلاف نامش، تخصص جراحی‌ای است که بر اندام‌های شکمی (مانند روده‌ها) تمرکز دارد، که شامل مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ، کبد، لوزالمعده، کیسه صفرا و مجراهای صفرا، و اغلب غده تیروئید (به نسبت میزان دسترسی به متخصصان جراحی سر و گردن) می‌شود.

نفرکتومی

جراحی برداشتن کلیه یا نفرکتومی شامل حذف کامل کلیه یا بخشی از آن است. این عمل ممکن است شامل:

میومکتومی

میومکتومی به عمل برداشتن فیبروم‌ها از رحم گفته می‌شود. این عمل می‌تواند احتمال بارداری را در زنان افزایش دهد. برخلاف روش هیسترکتومی، در روش میومکتومی رحم برداشته نمی‌شود و زن می‌تواند باردار شود.

جراحی لاپاراتومی

لاپاراتومی تشخیصی نوعی جراحی برای مشاهده ارگان‌ها و ساختارهای ناحیه شکم است. در این روش، جراح یک برش بزرگ روی شکم ایجاد می‌کند. ناحیه شکم شامل عضوهای زیر است:

فیستول

فیستول (به فرانسوی: Fistule) یا ناسور در پزشکی به هر نوع ارتباط غیرطبیعی یا مجرای ارتباطی بین دو اندام مختلف یا دو بخش جداگانه از بدن یا حتی دو رگ که در حالت طبیعی باید از هم جدا باشند گفته می‌شود.

فتق ناف

فتق ناف (به انگلیسی: Umbilical hernia) شامل کیسه پریتوئن و محتویات آن می‌باشد که بدلیل نقص در دیواره داخلی شکم از حلقه نافی بیرون می‌زنند. هرنی نافی در کودکان ارثی بوده و در بزرگسالان اکتسابی می‌باشد.

فتق دیافراگم مادرزادی

فتق دیافراگم مادرزادی که به اصطلاح congenital diaphragmatic hernia شناخته می شود یکی از ناهنجاری های دوران جنینی است که شیوع آن ۱ مورد در ۲۵۰۰ تولد بوده و میزان مرگ و میر ناشی از آن ۵۰ تا ۸۰ درصد است.

فتق شکم

به جابه جایی ارگان های و برجستگی های بدن را فتق شکم گفته می شود، فتق شکم انواع مختلفی دارد و برای درمان آن می توانید از روش های مانند عمل جراحی استفاده کرد.

فتق هیاتال

فتق هیاتال عبارت است از ورود قسمتی از معده به درون قفسه سینه از طریق هیاتوس (شکاف) مری موجود در دیافراگم معده.

به طور عادی، دیافراگم دارای شکاف (هیاتوس) کوچکی است که از طریق آن، مری عبور می کند و به معده وصل می شود.

فتق بوخدالک

فتق بوخدالک یا باکدالِک (به انگلیسی: Bochdalek hernia)، نوعی از هرنی یا فتق مادرزادی دیافراگم بوده که مدل دیگر آن، فتق مورگانی می‌باشد. این مدل از هرنی مادرزادی دارای دریچه‌ای باز در ناحیه خلفی جانبی دیافراگم نوزاد می‌باشد (اغلب سمت چپ ) و به ارگان‌های داخل شکمی (معده و روده‌ها) اجازه می‌دهد تا به درون حفره قفسه سینه راه پیدا کنند.

شکم درد حاد

–  دردی شدید و ناگهانی در ناحیه شکم است که به صورت حاد کمتر(از ۱۰ روز) آغاز شده است.

– درد احشایی، به صورت دردی منتشر، کولیک و کرامپ‌مانند مشخص می‌شود که از اتساع یا انقباض اعضای توخالی شکم(مانند روده و معده) ناشی می‌شود.

سنگ کیسه صفرا

سنگ‌ کیسه صفرا ذخایر مایع گوارشی است که می‌تواند در کیسه صفرا ایجاد شود. کیسه صفرا شما یک اندام کوچک و به شکل گلابی در سمت راست شکم شما و دقیقاً در زیر کبد شما است. کیسه صفرا حاوی مایع گوارشی به نام صفرا است که به روده کوچک شما آزاد می‌شود.

Image
تمام حقوق این وب سایت برای دکتر برتر محفوظ است
© 2018 تمام حقوق این وب سایت برای دکتر برتر محفوظ است