درمان سرطان زبان

سرطان زبان یکی از سرطان‌های دهانی است که به دلیل موقعیت آن در دهان و بر روی زبان با سایر سرطان‌ها متفاوت است. مشخصه‌های این نوع سرطان کاملاً منحصربفرد است که نشان‌دهنده‌ی تفاوت در منشأ ایجاد کننده‌ی آن است.

دهان گشاد

بزرگی یا گشادی دهان علل مختلفی دارد. شایع ترین علت آن، عوامل ارثی و نژادی است. برخی بیماری های مادرزادی و نقص در تکامل یا تشکیل قسمتی از عضلات یا بافت نرم اطراف دهان نیز می تواند سبب ایجاد این مشکل باشد.

لوزه برداری

Tonsils یا لوزه، دو غده کوچک واقع در پشت گلو می باشد که برای کمک  به مبارزه  با عفونت ها، خانه گلبول سفید می باشند. اما گاهی اوقات لوزه ها خود، عفونی و آلوده می شوند. تونسیلیت یا عفونت لوزه ها ، باعث متورم شدن لوزه ها  و گلو درد در فرد مبتلا می شود.

وظایف جراح پلاستیک

در یک تعریف ساده وظیفه جراح پلاستیک به این شکل ارائه شده است "جراح پلاستیک متخصصی است که وظیفۀ آن حفظ، بازسازی و تغییر بدن انسان می باشد". یکی از وظایف بسیار مهم جراح پلاستیک رفع نقص های زیبایی یا عملکردی است؛

وظایف متخصصین گوش و حلق و بینی

یک متخصص گوش و حلق و بینی در زمینه‌ی گوش، دهان، گلو و بینی آموزش دیده است. جدای از تمرکز این رشته بر سیستم تنفسی، متخصص گوش و حلق و بینی به بیماری‌های حنجره، سینوس‌ها و ساختار صورت و گردن نیز تسلط دارد. متخصص گوش و حلق و بینی هم‌چنین دوره‌هایی در حوزه‌ی علوم ارتباطی شامل درمان گفتاری و شنیداری، طی کرده است.

فلج عصب صورتی

فلج عصب صورتی یا در اصطلاح طب سنتی لَقْوه، بیماری‌ای است که در آن عصب چهره‌ای، فلج می‌شود. شایعترین علت آن فلج بل است.

سندروم آلرژی دهانی

سندروم آلرژی دهانی یک واکنش آلرژیک است که به طور خاص بر روی دهان، لب‌ها، زبان و گلو تاثیر می‌گذارد. در این نوع از آلرژی، بدن به پروتئین‌هایی خاص در مواد غذایی واکنش نشان داده و به دلیل آنکه این غذاها در طول سال مصرف شده و به طور کامل در دسترس هستند، فصلی نیز نمی‌باشد.

سرطان های سر و گردن

اصطلاح سرطان سر و گردن به انواع مختلفی از سرطان که چندین بخش کلیدی در این ناحیه از بدن انسان را تحت تاثیر قرار می دهند، ارجاع می شود. از جمله این قسمت ها می توان به دهان، بینی و گلو اشاره کرد.

دستگاه تنفس مصنوعی

دستگاه تنفس مصنوعی یا ونتیلاتور دستگاهی است که که کار تنفس بیمارانی را که به طور موقت یا دائم دچار اختلال شده است انجام می دهد تنفس مصنوعی توسط این دستگاه یا  تهویه مکانیکی آن این معناست که یک دستگاه مکانیکی ، جهت ورود هوای حاوی اکسیژن به ریه ها و همچنین خروج دی اکسید کربن  تبادل گازهای تنفسی را به طور خود به خود با محیط خارج انجام می دهد. 

تراکستومی

نای‌بُری یا نای شکافی که به انگلیسی tracheostomy تراکستومی نامیده می‌شود، در دنیای پزشکی به یک عمل جراحی گفته می‌شود که طی آن در قسمت زیر گلو نای  برش داده می‌شود.

تراکستومی یا تراکئوستومی درواقع باز کردن یک‌راه هوایی در لوله تراشه است که در بیماران بستری انجام می‌شود و به‌صورت یک حفره در زیر گلوی بیمار قابل‌مشاهده است.

هر رنگ مخاط بینی چه معنایی دارد

اسمش را مخاط خشک شده، آب ریزش بینی یا هر چیز چندش آور دیگری که می‌خواهید بگذارید؛ اما آیا می‌دانستید که هر رنگ مخاط بینی علامت خاصی دارد و شما را از وضعیت سلامت جسمانی‌تان مطلع می‌سازد؟
 

آبریزش بینی

برخلاف آنچه بیشتر افراد گمان می‌کنند، وظیفه بینی تنها بوییدن نیست. بینی در واقع فیلتری برای گذراندن هوا، رطوبت و گرما به داخل بدن است. وقتی ما تنفس می‌کنیم هوای تمیز از طریق بینی وارد ریه‌ها می‌شود و در آنجا با آب اشباع می‌شود و در هنگام بازدم در واقع این هوای گرم اشباع با آب است که از طریق بینی خارج می‌شود.

پروتز کاشت حلزونی

پروتز کاشت حلزونی، ابزاری الکترونیکی است که از طریق جراحی در گوش داخلی قرار گرفته و احساس شنیدن صدا در افراد ناشنوا یا کم شنوای عمیق را فراهم می‌کند.

کاشت حلزونیی تنها شکل از مداخلات پزشکی است که می‌تواند به واسطه تحریک الکتریکی عصب شنوایی مقداری از شنوایی را به فرد ناشنوای مطلق بازگرداند.

سمعک

سَمعَک، یا شنوک وسیله‌ای است که برای کمک به افرادی که از قدرت شنوایی کامل برخوردار نیستند طراحی شده‌است. در بیشتر کشورها سمعک به عنوان یکی از تجهیزات پزشکی کلاسه‌بندی شده و از این رو برابر با مقررات ویژهٔ این‌گونه تجهیزات مورد توجه قوانین نظارتی قرار دارند.

اختلال پردازش مرکزی شنوایی

طبق تعریف مراجع بین‌المللی (ASHA، ۲۰۰۵)، اختلال پردازش مرکزی شنوایی یا بد شنوایی (به انگلیسی: Central Auditory Processing Disorder / CAPD) عبارت از نقص در پردازش ادراکی محرکات شنوایی و فعالیت نوروبیولوژیکی زمینه در آن پردازش‌ها است.

Image
تمام حقوق این وب سایت برای دکتر برتر محفوظ است
© 2018 تمام حقوق این وب سایت برای دکتر برتر محفوظ است