خواص گیاه گوورانا

این محتوا را به اشتراک بگذارید

گوورانا (با نام علمی Paullinia Cupana) گياهی است از تبار Guarani در آمازون، با میوه‌ای کوچک، گرد و قرمز روشن. اين ميوه به وقت رسیدن شکاف مي‌خورد و دانه‌هایی سياه از بيرون می‌آيد و شکلی چشم مانند به آن مي‌دهد.

امروزه از اين گياه به دلیل خاصيت انرژی زايی‌اش در نوشيدنی‌های انرژی‌ زا و ورزشی استفاده می‌شود.

دانه این گیاه استفاده‌های ویژه‌ای نیز در پزشکی دارد.

تأمین انرژی:

يکی از قدرتمندترين و اصلی‌ترین خواص اين گياه انرژی‌ زا بودن آن است. دانه‌های گوارانا تقريباً همان ساختار شيميايی کافئين را دارند اما تأثیر این گیاه از کافئین بیشتر است.

کافئین طبیعی موجود در اين گياه مستقیما روی مرکز سيستم عصبی اثر گذاشته آن را تحريک مي‌کند و موجب رفع خستگی و بالا بردن سطح فعاليت می‌شود.

کاهش وزن:

از کاربردهای دیگر گوارانا، استفاده از آن در برخی نوشیدنی‌ها و مکمل‌های غذایی، با هدف لاغری است. این گیاه به ویژه به هنگام ورزش کردن، به سیستم عصبی شوک وارد کرده و موجب کاهش اشتها و از طرفی باعث چربی‌سوزی بیشتر می‌شود.

بهداشت روده:

گوارانا موجب تقویت حرکات روده می‌شود که این امر برای درمان یبوست بسیار مفید است. از طرفی به کاهش عوارض ديگر گوارشی مانند نفخ و اسهال کمک می‌کند و موجب سم زدايی بدن می‌شود.

گووارانا ممکن است شکل‌های مختلی به خود بگیرد اما اغلب به شکل طبيعی‌اش، یعنی يک خمير خشک شده از دانه گياه گوارانا موجود است. محصولات نهایی حاوی این گیاه نیز قالب‌های مختلفی دارند مانند سيراپ، عصاره، قرص يا کپسول مکمل و مواد افزودنی نوشابه‌های انرژی زا.

گوارانا برای درمان فشار خون پايين و نوعی سندرم ناتوانی نیز مفید است و همچنين جهت جلوگيری از مالاريا و اسهال خونی نيز استفاده مي‌شود.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید