گیاهان دارویی

از گیاهان دارویی می توان افزون بر اهداف دارویی برای بهبود عطر و طعم غذاهای مختلف نیز استفاده کرد، بدون این که بر کالری های غذا افزوده شود. به طور همزمان، گیاهان دارویی فواید سلامت بسیاری نیز ارائه می کنند.

خواص گیاه قارچ

قارچ گیاهی با خواص فراوان که در بسیاری از غذاها استفاده می شود. قارچ‌ها، که در دنیای غذاها در گروه سبزی‌ها طبقه‌بندی می‌شوند، از لحاظ فنی جزو گیاهان نیستند بلکه به دسته قارچ‌ها برمی‌گردند اما با این حال به دلیل خواص مهم و فراوان تغذیه‌ای که دارند جایگاه ویژه‌ای در سبد سبزی‌جات پیدا کرده‌اند.

خواص گیاه گوورانا

گوورانا (با نام علمی Paullinia Cupana) گياهی است از تبار Guarani در آمازون، با میوه‌ای کوچک، گرد و قرمز روشن. اين ميوه به وقت رسیدن شکاف مي‌خورد و دانه‌هایی سياه از بيرون می‌آيد و شکلی چشم مانند به آن مي‌دهد.

خواص گیاه کاکائو

همه ما عاشق خوردن کاکائو هستیم، اما می‌دانید کاکائو فقط خوشمزه نیست، بلکه خواص کاکائو برای سلامتی، پوست و مو بسیار زیاد است. بله، کاکائو فواید شگفت‌انگیزی برای سلامتی دارد. اما قبل از این‌که به آن بپردازیم، اول بیایید بدانیم کاکائو چیست و چقدر سالم است.

خواص دانه کولا

کولاها درختانی هستند با بلندي متوسط، برگهاي پهن نوكتیز با بریدگیهايی. دانه اي است به رنگ سفید یا قرمز تکثیر کولاها از طریق کاشتن بذر آن صورت میگیرد. براي این کار بذر را در ظرفهاي بامبو میکارند و نهالهاي تولید شده را در مزرعه با فاصله ده متر از یکدیگر میکارند.

خواص گیاه کوکا

درخت كوكا درختچه ای است به ارتفاع حداكثر 3 متر با شاخه های راست و رنگ مایل به قرمز. برگ ها بیضی نوك تیز به طول تا 8 سانتی متر هستند كه سطح رویی آنها سبز روشن و سطح زیرین آنها متمایل به زرد است.

خواص گیاه یاس

برای افرادی که سابقه شخصی یا خانوادگی در زمینه مشکلات قلبی عروقی دارند، مصرف چای، مانند چای یاس، می تواند کمک بزرگی در پیشگیری از مشکلات بیشتر باشد.

خواص گیاه هویج وحشی

در این مقاله میخواهیم درخصوص گیاه شقاقل صحبت کنیم ؛ گیاهی که به هویج وحشی معروف می باشد و دارای خواص گوناگون درمانی نیز هست.

خواص گیاه وسمه

مشكی كردن مو - ضعیف شدن مغز - تقویت و بلندشدن مو - بواسیر - سرماخوردگی - تب مخملك - سرخك - تیفوئید - آنفلوآنزا - جلوگیری از آب آوردن چشم و...

خواص گیاه والک

والک گیاهی شبیه سیر با خواص مشابه است. امروزه افراد درباره خواص بی‌شمار گیاه سیر اطلاعات زیادی دارند؛ اما والک گیاهی است که مهجور مانده و کمتر کسی با خواص بی‌نظیر آن آشنایی دارد.

خواص گیاه نخود

نخود گیاهی است یکساله و از خانواده حبوبات که بلندی بوته آن به حدود ۳۰ سانتیمتر می رسد.

خواص برگ مو

ويتامين ها و مواد موجود در برگ مو:

  • برگ درخت انگور دارای تانن، تارتارات، دوپتاس، نشاسته، اسید مالیک، قند، اگزالات دوپتاس، ساکاروز، بتاکاروتن(پیش ساز ویتامین A)، کلسیم، پتاسیم ، آهن و به مقدار کمی ویتامین C است.

خواص گیاه مامیران بزرگ

مامیران یا "مامیزان کبیر" گیاهی داروئی از تیره "خشخاش Papaveraceae" است که نام علمی آن"Chelidonium Majus"می باشد .مامیران ،" گیاه پرستو " میز نامیده میشود.

خواص گیاه گندواش

استان گیلان خاستگاه بسیاری از گیاهان دارویی می باشد  گندواش یکی از گیاهان دارویی مشهور در گیلان می باشد . گندواش که نام های مختلفی از جمله کینگو ، خراگوش چینی ، آتمیز و گن نما دارد .

خواص گیاه گندم

گندم ، گل آذین سنبله‌ای دارد. از هر گره آن معمولا یک سنبلچه متشکل از دو گلوم و سه گلچه بوجود می‌آید. گاهی تعداد گلچه‌ها به 9 هم می‌رسد. دانه گندم بین دو پوشش قاشق مانند به نامهای پوشک بیرونی (لما) و پوشک درونی (پائولا) قرار گرفته است.

Image
تمام حقوق این وب سایت برای دکتر برتر محفوظ است
© 2018 تمام حقوق این وب سایت برای دکتر برتر محفوظ است