ناسازگاری زن و شوهر

 آیا می‌دانید دعواهای بین زن و شوهرها به چه دلیلی انجام می‌شوند؟ با دانستن این موارد می‌توان تا حدودی از بروز اختلافات در زندگی مشترک جلوگیری نمود و زندگی آرام‌تری داشت.

مهارتهای ارتباطی زوجین

گفت وگو یکی از مهمترین راه های برقراری ارتباط بین افراد، از جمله همسران ، است؛ البته روان شناسان معتقدند ما بسیاری از پیام های خود را از طریق زبان بدن، حرف زدنهای مکرر در ذهن خود و نیز ازطریق پالس های افکارمان به یکدیگر مخابره می کنیم.

ملاک های ازدواج

بی شک برای شروع یک زندگی زناشویی موفق و انتخاب همسر نیاز به آگاهی و شناخت از خود و همسر خود داریم که این شناخت باید طی یک دوره ی 8تا 11 ماه زیر نظر دکتر روانشناس باید صورت بگیرد.

مشاوره زناشویی

بدیهی است که شرط اول موفقیت در روابط زناشویی داشتن آگاهی است است و شما به راحتی می توانید این آگاهی را با یک مشاوره جنسی تأثیرگذار به دست آورید.

هر مرد یا زن در روابط خود، نیازها و خواسته‌ هایی دارد که برآورده شدن آنها باعث ایجاد صمیمیت بیشتر و استحکام روابط زناشویی می‌ شود.

مشاوره طلاق

امروزه بدترین معضل در خانواده ها مسئله طلاق است،نه تنها در خانواده بلکه درجامعه نیز بازتاب خوبی ندارد. بخصوص برای زنان محدودیتهایی از طرف خانواده و یا در محل کار ایجاد میکند.

همه چی در مورد مشاوره خانواده

خانواده به عنوان خواستگاه هر فرد برای حضور و فعالیت در اجتماع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین همه ما نسبت به خانواده ای که در آن حضور داریم یکسری وظایف و تعهدات داریم و می بایست برای حفظ خانواده به آنها متعهد باشیم.

مشاوره قبل از ازدواج

ازدواج هندوانه دربسته است یا باید تحقیق کرد،فکر کرد و با مشاورین مشورت کرد تا بتوان مهارت های زندگی مشترک را آموخت و شادتر و موفق تر زندگی کرد.

مرزهای خانوادگی

مرزهای یک زیرمنظومه عبارت از مقرراتی است که معین می کند چه کسی و چگونه جزو این زیرمنظومه است. برای مثال، مرز زیرمنظومه والدینی وقتی مشخص می شود که مادر به فرزند ارشد خود می گوید: “تو، پدر برادرت نیستی.

مدیریت تفاوت در زندگی

تفاوت های زن و مرد یکی از موضوعات بسیار مهم در زندگی مشترک است به گونه ای که اگر از این تفاوت های زن و مرد اطلاعی نداشته باشیم بسیاری از مواقع از کارهای همسرمان رنجیده خاطر می شویم و بعد از مدتی فکر می کنیم که با داشتن یک خانواده موفق فاصله گرفته ایم یا اینکه فکر کنیم همسرمان مشکلی دارد !

مثلث عشق

مثلث عشق یک نظریه روانشناسی است که با وجود ظاهر ساده ای که دارد، بسیار عمیق و فکر شده است و قدرت زیادی در پیش بینی روابط دارد. این نظریه بیش از ۳۰ سال پیش توسط رابرت اشترنبرگ مطرح شد.

فرزند آوری

چه به خاطر چشم و هم چشمی باشد و چه خوشحالی از این که کودک تان یک همبازی در فامیل دارد، این بهانه، دلیل مناسبی برای بچه دار شدن نیست. بچه دار شدن مسابقه نیست که بخواهید سریع خودتان را به جاری و خواهرشوهر و برادرزن تان برسانید! اگر چنین بهانه ای را برای بچه دار شدن انتخاب کرده اید، هنوز خیلی برای مادر و پدر شدن بچه اید!

دوران نامزدی

ماجرا پیچیده‌تر از آن است که فکر می‌کنید. دوران نامزدی می‌تواند تنها بخش هیجان‌انگیزی از رابطه شما با کسی که مطمئنید قرار است همسرتان شود، باشد یا اینکه بیشتر به یک آزمون و خطای ارتباطی که جوابش را از پیش تعیین نکرده‌اید، تبدیل شود.

خواستگاری

دنیای خواستگاری رفتن ها آنقدر متفاوت شده که قابل مقایسه با یکی دو دهه قبل نیست. زمانی که پسر به خواستگاری می رفت پدر دختر بالای خانه می نشست و برادر های عروس خانم یکی از یکی ورزشکارتر و با ابروهایی که روی چشمشان را گرفته و سبیل هایی تاب داده طوری به داماد بیچاره نگاه می کردند که پسر مجبور بود بگوید توپم اینجا افتاده. 

خشونت خانگی

بر اساس تحقیقات پزشکی قانونی, همسرآزاری در تمامی طبقات اجتماعی از فقیرترین تا غنی ترین و حتی خانواده های تحصیل کرده اتفاق می افتد و محدود به قشر خاصی نیست

بر اساس تحقیقات پزشکی قانونی، همسرآزاری در تمامی طبقات اجتماعی از فقیرترین تا غنی‌ترین و حتی خانواده‌های تحصیل‌کرده اتفاق می‌افتد و محدود به قشر خاصی نیست...

حسادت

یشتر مواقع ناخودآگاه در رابطه های عمیق عاطفی، حسادت درون انسان برانگیخته می شود و باعث ایجاد حالات عدم امنیت، جدایی و…در نهایت همچون دردی پنهان،  تمام وجود شما را در بر می گیرد.

Image
تمام حقوق این وب سایت برای دکتر برتر محفوظ است
© 2018 تمام حقوق این وب سایت برای دکتر برتر محفوظ است