بهترین نژادهای گربه

گربه‌ها برای سالهای زیادی توانسته‌اند به عنوان یک حیوان اهلی تبدیل به یکی از بهترین دوست انسانها شوند. با داشتن یک گربه می‌توانید هنگامی که به خانه باز‌می‌گردید با دوست کوچک خود ملاقات کنید.

تغذیه صحیح گربه

گربه ها حیوانات گوشتخواری هستند که در زندگی طبیعی ، از شکار تغذیه میکنند. بنابراین غذای آنها دارای پروتئین زیاد ، چربی متوسط و کربوهیدرات کم دارد. البته گربه ها توانایی استفاده از کربوهیدرات ها را به عنوان منبع انرژی دارند، اما بصورت محدود. برخلاف سازگاری بچه گربه ها با رژیم غذایی دارای کربوهیدرات پایین، آن    ها میتوانند نشاسته و قند غذا را مصرف کنند.

اصول اولیه نگهداری گربه

چیزی را که همه در مورد گربه میدانند اینست که گربه متعادلترین حیوان روی زمین است و او را در هر حالت که رها نمائید روی چهار دست و پا فرود می آید. همچنین گربه فوق العاده حسابگر است و تا در چیزی مطمئن نباشد قدم فراتر نمی گذارد آهسته و حساب شده قدم بر می دارد و با هر قدمی دقیقا به اطراف خود نگاه می کند.

گربه ، بهترین حیوان خانگی

گربه ها حیواناتی عموماً مستبد، خودپسند، راحت طلب،فضول ، مغرور، زود آشناونمك نشناس هستنددرراحترین جاهااستراحت كرده وازانعطاف بدنی فوق العاده برخوردارهستند.همچنین گربه ها متعادلترین حیوان روی زمین بودبطوریكه اگردرهرحالتی رها شوند روی چهاردست وپافرود می آیند گربه ها بسیارحساب شده قدم برمی دارند وباهرقدم اطراف خودرا زیر نظردارند.

مسافرت هوایی با گربه

مسافرت هوایی برای حیوانات خانگی پیشنهاد نمیشود، مگر واقعا ضروری باشد. در حقیقت سفر هوایی برای حیواناتی که صورتشان بشکل متفاوت تری از دیگر حیوانات هستند میتواند خطرناک باشد، از قبیل سگ بولداگ،نوعی سگ کوچک(پاگی)، و گربه های پرشین(گربه ایرانی) زیرا ممکن است در حین پرواز بدلیل محدودیت راههای تنفسیشان و استرس دچار مشکل تنفسی شوند.

کوتاه کردن ناخن های گربه پرشین(پرشین کت)

گربه پرشین که به نام های گربه ایرانی و پرشین کت معروف است، یکی از حیوانات خانگی محبوب ما ایرانی ها است. در معرفی گربه پرشین به تنوع رنگ، گونه و ... این نژاد پرداخته شده است.

شانه زدن و برس کشیدن موهای گربه پرشین

از خصوصیات بارز گربه پرشین، موهای حجیم، بلند و زیبای است. آنها نیاز دارند تا به صورت منظم موهایشان شانه زده شود. با توجه به اهمیت و محبوبیت این نژاد، به صورت اختصاصی شانه زدن موهای گربه پرشین را آموزش می دهیم.

آموزش شستن و حمام گربه پرشین کت

هر ماه یک یا دو بار، شستن و حمام گربه پرشین کت شما نیاز خواهد بود. موهای گربه پرشین تمایل به چرب شدن دارند، اما حمام کردن های مدوام و اصولی این مشکل را از بین خواهد برد. اگر گربه شما جوان است، حمام گربه خود را با دوبار در ماه شروع کنید تا آنها با حمام کردن ارتباط برقرار کرده و تبدیل به یک رویه عادی گردد. 

انواع گربه پرشین

گربه پرشین یا گربه ایرانی از پرجمعیت‌ترین نژادهای گربه در دنیا است. محل زیست گربه پرشین ایران قدیم بوده که از این رو به آنها گربه پرشین یا گربه ایرانی گفته می‌شود.

حمام کردن گربه

شاید یکی از بزرگترین چالش ها در نگهداری از گربه به عنوان یک حیوان خانگی، حمام بردن گربه باشد همانطور که همه می دانید گربه ها از آب متنفر هستند و این نفرت گربه از آب برای همه امری بدیهی است؛

آیا گربه ها می توانند شیرینی و شکلات بخورند؟

سلول‌های چشایی یک گربه، طعم‌های شیرین و شیرینی را تشخیص نمی‌دهند. اگر فکر می‌کنید زمانی که به گربه‌ بستنی می‌دهید، آنها بستنی و شیرینی را غنی و خوشمزه می‌دانند، کاملا در استباه هستید. دلیل اینکه چرا گربه ها توانایی چشیدن شیرینی را ندارند خیلی واضح نیست.

غذای گربه و بچه گربه چیست؟

اگر به حیوانات خانگی علاقمند هستید و به تازگی صاحب یک گربه یا بچه گربه شده‌اید اولین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید نحوه نگهداری و تغذیه گربه می‌باشد. تغذيه یکی از مهمترين مباحث در پرورش و نگهداری تمامی حيوانات خانگی است. در این مقاله شما را راهنمایی می‌کنیم تا اطلاعات خود را در مورد غذای گربه افزایش دهید.

چند وقت یکبار باید خاک گربه را عوض کنیم؟

باکس خاک گربه به او اجازه می‌دهد تا در خانه عمل دفع را انجام دهد و همچنین خاک گربه غرایز طبیعی اش را پوشش میدهد. جعبه خاک گربه برای بهداشت و رفاه گربه‌های ما ضروری است. باید اطمینان حاصل کنید که محل و باکسی که خاک گربه را در داخل آن قرار می‌دهید، تمیز است. تمیز کردن باکس خاک گربه برای جلوگیری از مشکلات بهداشتی و رفتاری گربه‌ها ضروری است

انواع خاک گربه

برای تعیین اینکه هر چند وقت یکبار باید خاک گربه را عوض کنید، باید برخی عوامل و فاکتورها را در نظر گرفت. به عنوان مثال شما باید با توجه به تعداد گربه‌ای که دارید، به علاوه یک خاک گربه بیشتر اختصاص دهید.

مراقبت از گربه های پیر

پیری برای گربه ها لزوما به معنای عذاب و دردسر نیست! اگر بدن و خلقیات گربه آرام آرام شروع به تغییر می کند، باید برای او محیطی آرام و بی سر و صدا فراهم کنید.