بهترین نژادهای سگ

بیشتر از ۱۵۰ نژاد مختلف از سگ‌ها وجود دارد که باید با توجه به خلق‌وخوی آن‌ها انتخاب و نگهداری شوند. آشنایی با رفتارهای مورد علاقه سگ‌ها امری لازم و ضروری برای نگهداری آن‌هاست. برخی از آن‌ها بازیگوش هستند.

مراقبت و سلامت سگ بولداگ آمریکایی

اطمینان حاصل کنید که سگ شما تمام واکسیناسیون های لازم را داشته است. واکسیناسیون نقش مهمی در سلامت هر سگ دارد، از جمله سگ بولداگ آمریکایی شما. واکسیناسیون استاندارد برای سگ ها عبارتند از واکسن هاری، که در ۱۲ هفته و بالاتر و سپس هر ۱ تا ۳ سال بسته به شرایط محیط محل زندگی و توصیه های دامپزشک شما تجویز می شود.

بیماری چشم گیلاسی سگ

عارضه‌ی چشم گیلاسی ( Cherry Eye )  یا بیرون زدگی غده اشکی پلک سوم، از رایج ترین مشکلات چشمی است که در سگ‌ها و گاهی گربه‌ها دیده می‌شود. این عارضه در اثر بزرگ شدگی این غده و یا عدم توانایی بافت های اطراف آن در نگهداری این غده در محل خود بروز می‌کند.

رفتار شناسی سگ‌ها

رفتارشناسی سگ‌ها برای مربیان آنها حایز اهمیت ویژه‌ای می‌باشد چرا که پیش بینی رفتار و حرکات سگ، در موقعیت ها و حالات مختلف نقش بسیار مهمی را در چگونگی ارتباط با وی ایفا می‌نماید و این در حالیست که اگر انتظار رفتاری با ثبات و مشخص از سگ می‌رود،

بهترین غذای سگ

در این مطلب به معرفی بهترین غذای سگ‌ها پرداخته‌ایم. در لیست بهترین غذای سگ طیف وسیعی از غذاها قرار می گیرند. غذاهایی مانند گوشت، مرغ، جگر و ماهی بعنوان منبع پروتئین، برنج و سیب زمینی بعنوان کربوهیدرات، هویج و سبزیجات بعنوان منابع ویتامینی که از هر ۳ گروه می بایست در یک وعده غذایی موجود باشد .

تغذیه توله سگ

سگ مادر بعد از تولد توله ها شاید به هر علتی نتواند به توله ها شیر دهد در این زمان شما باید صبر و حوصله به توله ها رسیدگی کنید.

نگهداری از سگ در فصل سرما و زمستان

واضح است که سگ شما به هنگام سرما به اجبار بیشتر در محیط خانه خواهد بود که این امر می تواند بروز مشکلاتی در سگ شما در فصل سرما و زمستان را سبب شود. - در وهله اول باید میزان فعالیت سگ شما با میزان خوراکی مصرفی همخوانی داشته باشد .

تغذیه سگ در زمستان

سگ ها به دلیل برودت و سرمای هوا در فصل زمستان و گرم نگه داشتن خود ، فعالیت بیشتری را انجام میدهد که این امر موجب سوخت و ساز بیشتری می شود.

میوه های ممنوعه و مضر برای سگ ها

بعضی از غذاها برای سگ ها مضر بوده و سلامتی آنها را به خطر می اندازد. نسبت به نوع و نژاد سگ غذاهای ممنوعه متغیر خواهد بود. اما مواردی که در زیر اشاره می گردد، برای تمام نژادهای سگ ممنوع بوده و تغذیه از آنها برای سگ شما مضر است.

همه چی درباره سگ سرابی

سگ سرابی، سگی غول پيکر با استخوان بندی سنگين، عضلاتی قوی و سری بزرگ شناخته شده است. پوزه سگ سرابی نسبت به نژادهای هم ردیف خود کوچکتر است، لب های بالایی بزرگ و آویزان هستند.

تغذیه سگ هاسکی

سگ هاسکی سیبری بواسطه طبیعت دوست داشتنی و بازیگوش خود شناخته شده است. با وجود جثه بزرگ،سگ هاسکی نیازی به رژیم غذایی سنگین ندارد. اما، به دلیل اینکه جز سگ سانان می باشند،مانند دیگر سگ ها قطعا به رژیم غذایی خاص نیاز دارند.

تربیت سگ شیتزو

می توان گفت نژاد سگ شیتزو، محبوبترین در جهان است. با یک پیاده روی کوتاه متوجه این موضوع خواهید شد. یکی از مولفه هایی که لذت نگهداری سگ را دو چندان می کند، رفتار صحیح سگ شیتزو شما در اجتماع خواهد بود.

برنامه غذایی سگ شیتزو

تهیه یک برنامه غذایی برای سگ شیتزو جدیدتان می‌تواند امری ساده و لذت بخش باشد، اما در نظر گرفتن برخی از فاکتورهای مهم مانند تنوع در غذاهای انتخابی، چقدر و چه وقت به سگ شیتزوی خود غذا دهید و اینکه آیا خودتان غذای شیتزو را آماده کنید یا از یک برند تجاری برای تغذیه مطلوب خرید کنید.

مراقبت و نگهداری از سگ شیتزو

نژاد سگ شیتزو برگرفته از زبان چینی است. در حالی که ممکن است شیتزو سگی ظریف و آرام به نظر برسد، اما آنها واقعا شاد، پرانرژی، پر جنب و جوش و شاد هستند. همین خصیصه ها آنها را به بهترین در خانواده حیوانات خانگی  و سگ ها تبدیل کرده است.

تربیت توله سگ هاسکی

توله سگ هاسکی بعد از رشد اولیه نیاز به آموزش‌های رفتاری خواهد داشت. آموزش‌هایی که در تمام طول عمر توله سگ هاسکی شما تاثیر گذار خواهد بود. اگر می‌خواهید که در رفتارها و اطاعت از دستورات شما توسط توله هاسکی خود به مشکلی برنخورید.

Image
تمام حقوق این وب سایت برای دکتر برتر محفوظ است
© 2018 تمام حقوق این وب سایت برای دکتر برتر محفوظ است